zobaczmy.eu

Polak 14.12.2020

Klucz prywatny

Polecane: płytki klinkierowe elewacyjne

Jak już wiemy, wszystkie transakcje należy potwierdzać kluczem prywatnym. Klient oblicza klucz prywatny z nagłówka transakcji i podpisuje go kluczem prywatnym. Na razie w porządku. Jest jednak jeden problem. Nagłówek transakcji zawiera cykliczne odwołanie do poprzedniego bloku. Jeśli bloków jest więcej niż tylko pierwszy, klient musi pobrać plik aż do poprzedniego bloku. Tak samo jest z blockchainem. Sam blockchain jest skonstruowany w podobny sposób.

Klient sprawdza, czy wszystkie bloki zaczynają się od określonego skrótu bloku i żaden z nich nie idzie na marne. Jeśli tego nie zrobią, klient nie pobierze ostatniego bloku i musi zacząć od zera. Można to zrobić, dodając do łańcucha bloków mały plik, który rejestruje współczynnik trudności związany z zadaniem. Praca wykonana przez klienta jest sumowana w nagłówku bloku i blok jest dodawany do łańcucha bloków. Klient nie musi wykonywać żadnej pracy w sieci, więc nie ma potrzeby ufać systemowi.

Sam blockchain jest skonstruowany w podobny sposób jak standardowa biblioteka języka C. Blok zawiera listę wszystkich bloków w określonym bloku, a każdy blok przechowuje odniesienie do poprzedniego bloku. Każdy blok jest powiązany z funkcją liczenia referencji, a każdy blok zawiera wskaźnik do poprzedniego bloku. Tak więc cały łańcuch bloków jest przechowywany w jednym bloku.

Blok z tytułem "Skrót mojego bloku to" + hash + "i można go również znaleźć w łańcuchu bloków za pomocą znacznika skrótu" Mój hash bloku - np. "+ Hash +" ". Jeśli blok nie ma tytułu , nadal jest rozpoznawany jako blok z unikalnym identyfikatorem.

Sam blockchain jest tworzony w sieci blockchain automatycznie, tj. mi. bez udziału człowieka. Jest to wstępnie zaprogramowana struktura, która reaguje na określone warunki danych i jest zaprojektowana do przechowywania w pamięci i dostępu do niej przy minimalnym przetwarzaniu danych.

Sam blockchain jest tworzony w sieci blockchain automatycznie, tj. Tworzenie bloków odbywa się w sieci blockchain, a nie w wyspecjalizowanych "natychmiastowych" platformach wydobywczych.

Blok ze znacznikiem skrótu "My block hash" jest potomkiem bloków z określoną funkcją skrótu. Blok z innym hashem nie będzie miał takiego samego poziomu trudności jak inne bloki

Polecane: ile banan ma kalorii

Tagi: krypto waluta