zobaczmy.eu

Polak 01.02.2021

Jak dobrać odpowiednie światła do opraw oświetleniowych?

Polecane: hajhullás elleni kapszula

Na dzisiejszym rynku opraw oświetleniowych możemy spotkać na rynku różne lampy, przeznaczone nie tylko do sypialni czy łazienki. Dodatkowo w przypadku nowej konstrukcji możemy spotkać się z różnymi produktami oświetleniowymi, które przeznaczone są do montażu w konkretnym miejscu. Przyjrzyjmy się więc kilku praktycznym informacjom, zanim wybierzemy te właściwe.

Przed zainstalowaniem oświetlenia weźmy pod uwagę miejsce, w którym planujemy zamontować lampy. Pozwoli nam to odpowiednio je dopasować i zminimalizować ewentualne trudności w oświetleniu na żądanie lub w ekstremalnych sytuacjach.

Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek oświetlenia należy dobrać odpowiednie parametry oświetlenia biorąc pod uwagę jego rodzaj, lokalizację oraz inne rodzaje oświetlenia (patrz oświetlenie pomieszczeń). W celu jak najlepszego wykorzystania źródła światła lampy należy dobrać tak, aby zminimalizować olśnienie i iluminacje. Jednocześnie w przypadku innych rodzajów oświetlenia należy je tak dobrać, aby nie zasłaniały źródła światła i nie były na tyle intensywne, aby wypełniały pomieszczenie. Bardzo ważne jest również, aby odpowiednie oświetlenie przyniosło pożądany komfort i bezpieczeństwo osobie korzystającej z oświetlenia. Jednak wiąże się to z kosztami zwiększonych kosztów energii elektrycznej.

Harmonogram oświetlenia powinien również obejmować godziny świecenia dni i dni tygodnia. W tym zakresie możemy zdefiniować bardzo precyzyjne systemy, które determinują zastosowanie oświetlenia. W przypadku światła dziennego mamy do wyboru:

Czas letni, czyli liczba godzin, w których nasze lampy są włączone zamiast godzin, w których pozostają w stanie świecenia,

standardowy czas letni, tj. liczba godzin oświetlenia dziennie

oświetlenie nocne, które daje najwyższą możliwą wydajność i oszczędności.

Oczywiście przed wyborem konkretnego systemu oświetlenia należy dokładnie przemyśleć, co jest potrzebne do wytworzenia światła. Po pierwsze, cena za lampę nie jest najniższa, w megawatach jest nieco niższa, a wielkość lampy też jest ważnym czynnikiem.

Z drugiej strony bardzo ważny jest również rodzaj potrzebnego nam światła. Oprócz rodzajów ważna jest również intensywność światła, którego potrzebujemy, czyli światło czerwone i zielone.

Tagi: lampy również odpowiednie światła do jazdy dziennej światła mijania światła drogowe światła symetryczne a przegląd